XII kolejka Śląskiej Ligi Młodziczek. Sezon 2019/2020

Weekend 14-15.12.2019 był dla kategorii młodziczek bardzo intensywny ponieważ zostały rozegrane dwa ostatnie turnieje trzeciego etapu Śląskiej Ligi Młodziczek. W artykule opisujemy niedzielne zawody, które odbyły się w Katowicach. Zmierzyliśmy się wtedy z drużynami UKS Źródełko Katowice oraz GS UKS Krzanowice. Turniej ten decydował o tym czy pozostaniemy w drugiej grupie i będziemy walczyć o miejsca 10- 18 czy zanotujemy spadek do grupy trzeciej i pozostanie nam walka o miejsca 19- 27.

Na prośbę gospodyń turniej został w tym dniu ze standardowej godziny 10:00 na 15:00. Dzięki temu znaliśmy wyniki wszystkich spotkań i wiedzieliśmy, że jeśli chcemy się utrzymać musimy wygrać co najmniej jedno spotkanie.

UKS Tytan Ostrowy- UKS Źródełko Katowice 2:1 (25:16, 12:25, 15:10)
Bardzo dobrze rozpoczynamy spotkanie i po kilu akcjach prowadzimy 6:2 a następnie 8:4. Kolejny fragment seta to nasza świetna gra dzięki czemu wyparowujemy sobie sporą przewagę (15:5). Taki stan rzecz znacznie rozluźnił nasz zespół, który zanotował przestój i starte pięciu punktów z rzędu (15:10). Prosimy o przerwę a po niej znów wracamy do swojej bardzo dobrej gry. Prowadzimy 17:10 oraz 21:14. Seta wygrywamy bardzo pewnie 25:16.

Druga partia zaczeła się dla nas bardzo źle. Proste błędy przy stosunkowo łatwej zagrywce rywalek sopowodowały, że pierwszy czas bierzemy przy wyniku 2:6. Niestety po nim obraz naszej gry nie ulega zmianie tracimy kolejne punkty 2:9, 6:11. Po kilku dobrych akcjach z naszej strony zbliżamy się do rywalek na dwa punkty (11:13). Gospodynie proszą o przerwe. Przerwa wybija nas z gry i nasze straty punktowe wzrastają. Przy wyniku 12:17 wykorzystujemy drugi czas. Nic nam to jednak nie daje i do końca partii nie potrafimy przełamać rywalek. Przegrywamy gładko i po dużej ilości błędów własnych 12:25. W meczu jest 1:1 i do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebny będzie tie break.

Początek decydującej odsłony bardzo zły w naszym wykonaniu. Przegrywamy 2:5 i prosimy o przerwę. Po niej wracamy do gry i zdobywamy pięć punktów z rzędu (7:5). W tym momemcie wydaje się, że powoli przejmujemy kontrole nad meczem. Nic bardziej mylnego. Trzy kolejne wymiany przegrywamy i przy zmianie stron to gospodynie prowadzą 8:7. Następna akcja również na korzyść rywalek. Przegrywamy 7:9. Znów zryw z naszej strony i zwycięstwo w trzech akcjach z rzędu. Prowadzimy 10:9. Długa akcja wygrana przez Katowice daje remis po 10. Od tego wyniku nasz zespół gra bezbłędnie. Niesamowite obrony na małej sali, bardzo przemyślane kontry i świetne zagrywki powodują, że w końcówce wygrywamy wszystkie akcje i całego seta 15:10 a mecz 2:1.
To zwycięstwo bez względu na wynik drugiego meczu daje nam bezpieczene utrzymanie w grupie drugiej czyli walke o miejsca 10- 18 w ostatnim etapie co dla naszego klubu jest historycznym wynikiem.

UKS Tytan Ostrowy- GS UKS Krzanowice 2:0 (25:9, 25:16)
Bardzo swobodna gra w pierwszym secie i minimalna ilość błędów powoduje, że wygrywamy pierwszą partie 25:9 a swoją szanse na gre dostało część naszych najmłodszych zawodniczek.

Druga odsłona od początku grana w eksperymentalnym składzie (w ierwszej szóstce wystąpiły aż trzy zawodniczki z rocznika 2007). Przegrywamy 3:6 by następnie wygrać osiem akcji z rzędu i objąć prowadzenie 11:6. W dalszej części tego seta spokojnie kontrolujemy przebieg spotkania a na boisku pojawiają się kolejne młode zawodniczki. Wygrywamy pewnie 25:16 a cały mecz 2:0.

UKS Źródełko Katowice- GS UKS Krzanowice 2:0 (25:11, 25:23)

Skład zespołu: Zielonka O (k), Ciesielska M, Konieczna O, Kupka O, Wolna M, Kaptur N oraz Bańska E, Krawczyk O

Znakomity turniej w wykonaniu naszej drużyny. W decydującm momencie zawodniczki stanęły na wysokości zadania i zapewniły sobie utrzymanie w grupie drugiej. Szczególne gratulacje za pierwszy mecz a dokładnie mówiąc za postawe w tie breaku gdzie dwa razy byliśmy w bardzo ciężkim momencie. Końcówka tej partii to przede wszystkim silna psychika naszych dziewczyn.
Utrzymaliśmy się w drugiej grupie i to historyczny wynik, który przed sezonem wzielibyśmy w ciemno jedak jak wiadomo apetyt rośnie w miare jedzenia i pozostaje wielki niedosyt ponieważ do awansu do pierwszej grupy i walki o miejsca 1-9 zabrakło tylko....jednego zwycięstwa. Szczególnie szkoda pierwszego turnieju tego etapu gdy 1.12.2019 w Bytomiu przegraliśmy dwa spotkania z zespołami, które były na naszym poziomie.