XIII kolejka Śląskiej Ligi Młodziczek. Sezon 2019/2020

W sobote 1.02.2020 nasze drużyny "dwójek" rywalizowały w Kluczewsku natomiast Ich najstarsze koleżanki rozgrywały pierwszy turniej czwartego (ostatniego) etapu Śląskiej Ligi Młodziczek. Na własnej hali podejmowaliśmy drużyny UKS MOSM Bytom oraz MKS Dwójka Zawiercie II.

UKS Tytan Ostrowy- UKS MOSM Bytom 2:0 (25:23, 25:17)
Kapitalnie rozpoczynamy pierwsze spotkanie. Prowadzimy 6:0 i goście proszą o pierwszy czas. Po nim nasza gra w dalszym ciągu utrzymuje się na wysokim poziomie dzięki czemu stopniowo powiększamy swoją przewage. Drugą przerwe Bytom wykorzystuje przy wyniku 11:2 dla nas. Niestety tym razem przerwa podziałała na nas bardzo źle. Zaczynamy popełniać proste błędy w przyjęciu i nasza przewaga bardzo szybko "topnieje" (12:6, 13:8, 14:10). Prosimy o pierwszą przerwe jednak po niej tracimy pięć punktów z rzędu i przegrywamy 14:15. W tym momencie bierzemy drugi czas. Po nim z akcji na akcje wracamy do swojej dobrej gry z początku seta. Początkowo gramy punkt za punkt jednak od wyniku 17:17 wygrywamy pięć akcji z rzędu i jest 22:17. Po kilku kolejnych wymianach mamy pierwszą piłkę setową (24:19). Niestety po raz kolejny coś w naszej drużynie się zacina i zaczynamy popełniać banalne błędy w przyjęciu a co za tym idzie nie możemy skończyć ataku w pierwszej akcji. Rywalki natomiast w kontrze notują 100% skuteczności i doprowadzają do wyniku 24:23. Ostatnia bardzo nerwowa akcja należy do nas i zwyciężamy w pierwszym secie 25:23 obejmując tym samym prowadzenie w meczu 1:0.

Początek drugiej partii to walka punkt za punkt do wyniku 3:3. Od tego momentu zaczynamy grać bardzo mądrze i skutecznie dzięki czemu znów powiększamy swoją przewage (6:3, 8:4, 10:5). Bytom prosi o przerwe jednak po nim dalej zachowujemy wysoką skuteczność ataku i utrzymujemy sporą przewage (12:7, 14:9, 15:10, 19:12). Do końca seta obraz gry nie uległ zmianie i pewnie zwyciężamy 25:17 a cały mecz 2:0 biorąc tym samym rewanż za porażkę w poprzednim etapie.

UKS Tytan Ostrowy- MKS Dwójka Zawiercie II 0:2 (11:25, 17:25)
O tym meczu można napisać tylko tyle, że się odbył. Katastrofalna gra naszego zespołu w każdym elemencie zwłaszcza w przyjęciu sprawiła, że kolejnych siatkarskich elementów nie mogliśmy w pełni wykorzystać. Psychika a właściwie jej brak to kluczowy element przez, który zagraliśmy tak słaby mecz. Tym większa szkoda, że poprzednim spotkaniem dziewczyny udowodniły, że potrafią grać w siatkówkę i rozbudziły apetyty na pierwsze zwycięstwo z ekipą z Zawiercia. Niestety na kolejną szanse będziemy musieli poczekać do przyszłego sezonu.

MKS Dwójka Zawiercie- UKS MOSM Bytom 2:0 (25:12, 25:16)

Skład zespołu: Konieczna O (k), Kupka O, Wolna M, Kaptur N, Cisielska M, Zielonka O oraz Bańska E, Załoga W, Krawczyk O, Pąklak N, Leśnikowska A, Sadowska Z, Grabowska K

Zmienne uczucia towarzyszą jeśli chodzi o ten turniej. Świetny mecz z Bytomiem po, którym były spore nadzieje na pokonanie Zawiercia II jednak w tym meczu kompletnie spaliliśmy się jeśli chodzi o sfere psychiczną. Kolejne zawody zagramy w Wodzisławiu Śląskim gdzie zmierzymy się z gospodyniami MKS Zorza Wodzisław Śląski oraz drużyną UKS Dębowianka.