XIV kolejka Śląskiej Ligi Młodziczek. Sezon 2019/2020

W sobote 15.02.2020 nasza drużyna udała się na daleki wyjazd do Wodzisławia Śląskiego żeby rozegrać XIV kolejke Śląskiej Ligi Młodziczek. Naszymi rywalkami były gospodynie MKS Zorza Wodzisław Śląski oraz UKS Dębowianka.

UKS Tytan Ostrowy- MKS Zorza Wodzisław Śląski 2:0 (25:7, 25:15)
Bardzo dobrze i pewnie rozpoczynamy pierwszego seta bo od prowadazenia 5:0. Następnie powiększamy swoją przewagę siedmiu punktów (8:1). Przy wyniku 11:1 gospodynie proszą o pierwszy czas. Po nim w dalszym ciągu prezentujemy dobrą postawę dzieki czemu spokojnie zwyciężamy 25:7.

Początek drugiej partii z dużą ilością błędów z naszej strony przez co po chwili przyegrywaliśmy 2:5. Po chwili jednak wróciliśmy do swojej dobrej dyspozycji i wygraliśmy osiem kacji z rzędu i objeliśmy prowadzenie 10:5. Dalsza część seta raczej bez historii. Graliśmy bardzo dobrze w elemencie zagrywki przez co ustawialiśmy sobie większość akcji i bardzo skutecznie wykorzystywaliśmy swoje kontry. Od połowy seta swoje umiejętności mogły zaprezentować zmienniczki, które po raz kolejny pokazały się z bardzo dobrej strony. Wygrywamy pewnie 25:15 i całe spotkanie 2:0.

UKS Tytan Ostrowy- UKS Dębowianka 2:0 (25:14, 25:23)
Początek drugiego spotkania bardzo zacięty. Dopiero od wyniku 4:4 dzięki rewelacyjnej zagrywce odjeżdżamy rywalkom na dziewięciopunktową przewage (13:4). Dzięki tej sytuacji mogliśmy w miare spokojnie kontrolować dalszy przebieg seta i pewnie wygrywamy 25:14. Obejmujemy prowadzenie w meczu 1:0 ].

Druga odsłona to zacięty bój w którym żadna ze stron nie odpuszczała pomimo jakichkolwiek strat punktowych. Rozpoczynamy bardzo źle i przy wyniku 3:6 prosimy o pierwszą przerwe. Po niej wygrywamy trzy wymiany z rzędu i jest po 6. Dalsze akcje to walka punkt za punkt do wyniku 11:11. Dwie kolejne akcje padają naszym łupem i przy 13:11 rywalki proszą o czas. Po nim w dalszym ciągu gramy dobrze i doprowadzamy do wyniku 16:11. Po kolejnych kilku akcjach utrzymujemy pięciopunktową przewage i jest 18:13. Po chwili, na skutek bardzo trudnej zagrywki Dębowianki nasza przewaga zaczyna bardzo szybko topnieć. Przeciwniczki zdobywają aż pięć punktów z rzędu, doprowadzają do remisu po 18:18 i wracają do gry. Trzy kolejne akcje padają łupem naszego zespołu i w końcówce prowadzimy 21:18. Niestety popełniamy dwa błędy i jest tylko 21:20. Wygrywamy ważną akcje i mam dwa punkty przewagi (22:20). Dwie kolejne wymiany dla Dębowianki i znów remis (po 22). Bardzo długą akcje rozwiązujemy na swoją korzyść i prowadzimy 23:22. Psujemy zagrywke (23:23). Rywalki psują zagrywke (24:23). Ostatnia akcja to nasza trudna zagrywka, kłopoty w przyjęciu rywalek- piłka wpada na taśmę, z której zostaje strącona przez naszą zawodniczke. Piłka w polu i nasze zwycięstwo 25:23 a w całym spotkaniu 2:0.

MKS Zorza Wodzisław Śląski- UKS Dębowianka 0:2 (9:25, 18:25)

Skład zespołu: Konieczna O (k), Kupka O, Wolna M, Kaptur N, Zielonka O, Ciesielska M oraz Krawczyk O, Sadowska Z, Leśnikowska A

Znakomity turniej w wykonaniu naszej drużyny. O ile pierwszy mecz z gospodyniami turnieju nie przyniósł zbyt wiele emocji o tyle spotkanie z Dębowianką było naprawde dobrym widowiskiem. Bardzo ładny pierwszy set, w którym stłumiliśmy rywalki zagrywką i pewnie zwyciężyliśmy. Druga partia to przede wszystkim nasza chłodna głowa i żelazne nerwy zwłaszcza w końcówce gdzie tym razem wygraliśmy dzięki świetnym obronom.
Kolejny turniej odbędzie się 7.03.2020 w Krzanowicach. Będzie to nasz najdłuższy wyjazd w sezonie (prawie 190 km). Podczas zawodów zagramy z gospodyniami GS UKS Krzanowice oraz obecnymi liderkami naszej grupy BKS Stal Bielsko Biała.