K+S 2016/2017 "dwójki" dziewcząt. II-gi etap, I-szy turniej

WYDARZENIA » Kinder + Sport

W niedziele 19.02.2017 w Siewierzu odbył się pierwszy turniej drugiego etapu Kinder + Sport w kategorii "dwójek" dziewcząt. Nasz klub reprezentowały dwie drużyny.

Dwa z czterech naszych zespołów awansowły do drugiego etapu tegorocznych Kinderek w kategorii "dwójek".

Wyniki spotkań z udziałem naszego zespołu:

UKS Tytan Ostrowy- MKS Dwójka Zawiercie II 0:2 (8:15, 8:15).
Początek pierwszego seta pod dyktando Zawiercia (6:2). Od połowy seta zaczynamy walczyć jednak przewaga rywalek jest zbyt duża. Przegrywamy do 8. Drugi set od początku zacięty. Od połowy przeciwnik przejmuje inicjatywę i zwycięża w takim samym stosunku punktowym. Na plus dla dziewczyn nalezy zaliczyć, że bez względu na wynik nie poddawały się i walczyły w każdej akcji.

UKS Tytan Ostrowy- UKS Stars Volley Częstochowa 2:0 (15:3, 15:5)
Spotkanie całkowicie pod naszą kontrolą. Pewne zwycięstwo.

UKS tytan Ostrowy- UKS Jedynka Siewierz I 1:2 (10:15, 15:11, 3:11)
Słaba końcówka pierwszej partii zdecydowała o naszej porażce 10:15. Drugi set dziewczyny grają zdecydowanie lepiej. Prowadzimy 12:6. Pod koniec seta znów przydarzają nam się błedy własne. Wygrywamy jednak tą partie 15:11. Tie break całkowicie zdominowały rywalki. Od początku popełnialiśmy proste błędy, które nakręcały grę zawodniczek z Siewierza. Przegrywamy gładko 3:11.

Nie ma jeszcze dostępnych szczegółowych tabelek na stronie Śląskiego Związku Piłki Siatkowej ale z naszych obliczeń wynika, że zajmujemy III miejsce w grupie. Do kolejnego etapu awansują dwa najlepsze zespoły z każdej grupy.

UKS Tytan Ostrowy

Zawodniczki dzielnie walczyły w każdym spotkaniu jednak udało się wygrać jednego seta w całym turnieju. Decydujące znaczenie miał fakt, że zawodniczki uczęszczają dopiero do klasy III Szkoły Podstawowej i ustępowały przede wszystkim warunkami fizycznymi względem swoich przeciwniczek.

UKS Tytan Ostrowy- UKS Jedynka Siewierz II 0:2 (3:15, 0:15)
UKS Tytan Ostrowy- MOSM Bytom II 0:2 (7:15, 6:15)
UKS Tytan Ostrowy- ULKS Start Kłobuck I 1:2 (15:13, 10:15, 4:11)
UKS Tytan Ostrowy- MOSM Bytom V 0:2 (12:15, 9:15)

Nie ma jeszcze dostępnych szczegółowych tabelek na stronie Śląskiego Związku Piłki Siatkowej ale po czterech porażkach, zajmujemy V miejsce w grupie. Do kolejnego etapu awansują dwa najlepsze zespoły z każdej grupy.

Z powodu choroby dwóch dziewcząt obydwa zespoły występowały bez zawodniczek rezerwowych.

Turniej rewanżowy odbędzie się w najbliższą niedzielę 26.02.2017 w Mykanowie. Początek zawodów godzina 11.00. Wyjazd godzina 9.50. Zbiórka godzina 9.45 pod hala sportową w Ostrowach nad Okszą.