K+S 2017/2018 "trójki" dziewcząt V-ty etap, II-gi turniej

WYDARZENIA » Kinder + Sport

W sobote 21.04.2018 w Siewierzu rozegraliśmy rewanżowy turniej piątego etapu "trójek" dziewcząt Kinder + Sport. Bardzo ważne zawody, które decydowały o awansie do Finału Śląska.

Grupa 45
1. MKS Dwójka Zawiercie I
2. UKS Tytan Ostrowy
3. UKS Siewierz I

Wyniki spotkań w naszej grupie:
MKS Dwójka Zawiercie I- UKS Siewierz I 2:0 (15:4, 15:5)

UKS Tytan Ostrowy- UKS Siewierz I 1:2 (15:12, 12:15, 8:11)
Tak naprawde było to spotkanie, które decydowało o tym, który zespół wraz z Zawierciem awansuje do finału. Rozpoczynamy bardzo nerwowo. Przy wyniku 3:3 mamy na koncie dwie popsute zagrywki. W dalszej części seta prowadzenie zmienia się jak w kalejdoskopie. W samej końcówce gramy bardzo odważnie ale i mądrze dzięki czemy wygrywamy 15:12.
Drugi set zaczynamy bardzo nerwowo. Przegrywamy 1:4 oraz 2:7. Zaczynamy odrabiać starty i doprowadzamy do wyniku 6:7. Niestety pięć kolejnych akcji z rzędu to nasze błędy własne i jest 6:12. Po raz kolejny bierzemy się za odrabianie strat i doprowadzamy do wyniku 12:13. Końcówka to po raz kolejny nasze błędy i przegrywamy 12:15.
Początek tie breaka to dominacja Siewierza. Przegrywamy 2:5 i znów musimy odrabiać starty. Udaje nam się doprowadzić do stanu 7:8 jednak końcówka znów należy do przeciwniczek, które wygrywają 11:8 i całe spotkanie 2:1 uzyskując tym samym awans do Finału Śląska.

UKS Tytan Ostrowy- MKS Dwójka Zawiercie I (2:15, 3:15).
Mecz o przysłowiową "pietruszkę". Pewne zwycięstwo rywalek.

4 2:8 86:130

Półfinałowe pojedynki z Siewierzem był dla naszego zespołu najcięższymi i najbardziej emocjonującymi meczami w całym tegorocznym Kinderze. Wczoraj popełniliśmy zbyt dużo błędów własnych zwłaszcza w elemencie zagrywki co miało decydujący wpływa na końcowy wynik.

Półfinał Śląska to wielki wyczyn naszej drużyny, który przed rozpoczęciem tegorocznej edycji Kinder + Sport bralibyśmy w ciemno jednak jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia i robiliśmy wszystko żeby awansować do finału. Tym razem się nie udało jednak zawodniczki zebrały bezcenne doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłym sezonie już w kategorii siatkarskich "czwórek".

Dziękujemy zawodniczkom za walke i trzymamy kciuki za kolejne turnieje.

Gratulujemy zespołom MKS Dwójka Zawiercie I oraz UKS Siewierz I awansu oraz życzymy powodzenia w turnieju finałowym!!!