K+S 2019/2020 "czwórki" dziewcząt. Czwarty i piąty etap.

WYDARZENIA » Kinder + Sport

W sobote 20.06.2020 w Zawierciu zostały rozegrane dwa etapy turnieju Kinder + Sport w kategorii "czwórek" dziewcząt. W artykule szczegółowo opisujemy wszystko to co wydarzyło się podczas zawodów z których nasza drużyna uzyskała historyczny awans do Turnieju Finałowego Województwa Śląskiego.

Z samego rana odbył się turniej czwartego etapu (ćwierćfinał).

Grupa 56
1. MKS Dwójka Zawiercie
2. UKS Tytan Ostrowy
3. MCKS Czeladź I
4. MCKS Czeladź II

Wyniki spotkań z udziałem naszego zespołu:
UKS Tytan Ostrowy- MKS Dwójka Zawiercie 0:2 (3:15, 4:15)

0 -
Po tym turnieju drużyna UKS Tytan Ostrowy awansowała do kolejnego etapu.

O godzinie 11:00 rozpoczął się turniej piątego etapu (półfinał).

Grupa 59
1. KPKS Halemba I
2. KPKS Halemba III
3. UKS Dąbrowiak Dąbrowa Górnicza I
4. UKS Tytan Ostrowy

Wyniki spotkań z udziałem naszej drużyny:

UKS Tytan Ostrowy- KPKS Halemba I 2:1 (15:9, 8:15, 11:9)
Bardzo emocjnujące spotkanie. Od połowy pierwszego seta gramy znakomicie dzięki czemu wygrywamy 15:9. W połowie drugiej partii nasza gra dosłownie "zacina się" i przegrywamy 8:15. Tie break to prawdziwa wojna nerwów. Gramy bezbłędnie i prowadzimy 7:3. Po chwili popełniamy banalne błędy i jest remis po 7. Kolejne akcje to walka punkt za punkt. Przy wyniku 10:9 zagrywamy asa dzięki czemu zwyciężamy 2:1.

UKS Tytan Ostrowy- UKS Dąbrowiak Dąbrowa Górnicza I 0:2 (6:15, 11:15)
Słabe spotkane w naszym wykonaniu. Pierwszy set z bardzo dużą ilością prostych błędów. Druga odsłona lepsza jednak dwa przestoje w secie zadecydowały o naszej porażce.

UKS Tytan Ostrowy- KPKS Halemba III 2:0 (15:9, 15:0)
Mecz całkowicie pod naszą kontrolą o czym świadczy wynik drugiego seta.

Po rozegraniu trzech spotkań mieliśmy na koncie dwa zwycięstwa jednak nasz awans nie był do końca pewny i zależał od wyniku spotkania pomiędzy drużynami KPKS Halemba I i UKS Dąbrowiak Dąbrowa Górnicza. Żebyśy mogli cieszyć się z awansu Dąbrowa musiała wygrać w obojętnie jakim stosunku setów.
Pierwsza partia padła łupem Halemby. Drugiego seta pewnie wygrał Dąbrowiak. W tie breaku Halemba prowadziła już 7:3 i nasz awans oddalił się znacznie. Jednak zawodniczki z Dąbrowy odrobiły straty i wygrały 11:9 dzięki czemu nasz zespół mogł cieszyć się z historycznego awansu do najlpeszej ósemki w kategori "czwórek" dziewcząt.

3 0:6 60:92

Drużyna UKS Tytan Ostrowy AWANSOWAŁA DO TURNIEJU FINAŁOWEGO WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO!!!