K+S 2019/2020 "dwójki" dziewcząt. Półfinał i Finał Wojewódzki.

WYDARZENIA » Kinder + Sport

W czwartek 25.06.2020 w Halembie nasza drużyna "dwójek" dziewcząt brała udział w turnieju półfinałowym Kinder + Sport w swojej kategorii. Dzięki świetnej postawie zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie i zakwalifikowała się do turnieju finałowego, który został rozegrany w tym samym dniu.

Wyniki spotkań z udziałem naszej drużyny:
UKS Tytan Ostrowy I- MKS Dwójka Zawiercie III 2:0 (15:8, 15:7)
UKS Tytan Ostrowy I- MOSM Tychy SP 19 II 2:0 (15:5, 15:6)
UKS Tytan Ostrowy I- MOSM Tychy 10 IV  2:0 (15:5, 15:9)

3 2:6 76:100
Drużyna UKS Tytan Ostrowy I awansowała do FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO w swojej kategorii.

Turniej finałowy:

Grupa B
1. UKS TYtan Ostrowy I
2. MKS Dwójka Zawiercie II
3. JKS SMS Jastrzębie I
4. MUKS Sari Żory III

UKS Tytan Ostrowy I- MUKS Sari Żory III 2:1 (15:6, 8:15, 11:8)
Mecz pełen zwrotów akcji. Po znakomitej grze wygrywamy pierwszego seta. Druga partia to seria naszych błędów i zwycięstwo Żor. Tie break zaczynamy fatalnie. Przegrywamy 0:3 i prosimy o czas. Po nim jest 1:4, 2:5. Wygrywamy cztery akcje z rzędu i przy zmianie stron prowadzimy 6:5. Walka punkt za punkt i jest remis po 7. Kolejne dwie wymiany na naszą korzyść i prowadzimy 9:7. Zepsuta zagrywka z naszej strony i wygrana akcja dają nam piłkę meczową przy wyniku 10:8. Bardzo długa akcja i świetna kiwka naszej drużyny daje nam zwycięstwo 11:8 w tym secie. Wygrywamy spotkanie 2:1 i otwieramy sobie "autostrade" do pierwszej czwórki turnieju.

UKS Tytan Ostrowy I- MKS Dwójka Zawiercie II 2:1 (10:15, 15:6, 11:5)
Kolejne ciężkie spotkanie. Prowadzimy w pierwszym secie 6:0 oraz 9:5 by po chwili przegrać go 10:15. Druga odsłona to walka punkt za punkt do wyniku 3:3. Od tego momentu stopniowo przejmujemy kontrole nad tym setem i wygrywamy go pewnie 15:6. Tie breaka wygrywamy po świetnej grze 11:5 i całe spotkanie 2:1. Drugie zwycięstwo w tej grupie przy również dwóch zwycięstwach Jastrzębia daje nam awans do najlepszej czwórki turnieju.

UKS Tytan Ostrowy I- JKS SMS Jastrzębie I 0:2 (13:15, 10:15)
Obie drużyny miały zapewniony awans więc mecz toczył się o pierwsze miejsce w grupie.
Niesamowita walka na początku seta daje remis 6:6. Kolejnych kilka akcji wygrywają rywalki i prowadzą 11:7. Zrywamy się do walki i doprowadzamy do remisu po 13. Dwie kolejne akcje niestety na korzyść Jastrzębia i przegrywamy 13:15 a w całym spotkaniu 0:1.
Druga odsłona niezwykle zacięta. W pewnym momencie prowadzimy nawet trzema punktami 8:5. Jednak przeciwniczki doganiaja nas przy wyniu po 9. W dalszej części seta na skutek ogromnego zmęczenia poprzednimi dwoma tie breakami popełniamy proste błędy i przegrywamy 11:15. Należy jednak zaznaczyć, że dziewczyny walczyły bardzo dzielnie w każdej akcji.

3 1:6 59:96
Drużyna UKS Tytan Ostrowy I awansowała do półfinału rozgrywek w swojej kategorii.

Faza półfinałowa:
UKS Tytan Ostrowy I- MKS Dwójka Zawiercie I 0:2 (4:15, 11:15)
Ogromne zmęczenie poprzednimi meczami dało znać o sobie w pierwszym secie półfinałowego spotkania. Przegrywamy bardzo gładko 4:15. W drugim secie dziewczyny zagrały już zdecydowanie lepiej jednak to nie wystarczyło na bardzo silny zespół z Zawiercia. Przegrywamy 11:15 i całe spotkanie 0:2.

Mecz o III miejsce:
UKS Tytan Ostrowy- MKS Dwójka Zawiercie V 0:2 (11:15, 7:15)
Ostatkiem sił rozgrywamy mecz o III miejsce z kolejną ekipą z Zawiercia. W pierwszej partii walczymy jak równy z równym jednak końcówka należy do rywalek. Drugiego seta gramy mniej więcej do piątego punktu. Później mówiąc po sportowemu "odcięło nam tlen". Przegrywamy 7:15 i całe spotkanie 0:2. Zajmujemy IV miejsce w cały turnieju.

Czwarte miejsce w Województwie Śląskim to największy sukces naszych drużyn mini siatkówki w całej historii istnienia klubu. Emocjonujący turniej finałowy w wykonaniu zespołu i dwa wyczerpujące tie breaki pokazały niesamowity CHARAKTER oraz ogromną wolę walki naszych zawodniczek.
Przypomnijmy, że w zawodach startowało 112 zespołów z całego województwa.