Wizyta w Gdańsku

WYDARZENIA » Sprawy bieżące
Wizyta w Gdańsku

Tydzień temu w nocy z 13 na 14 grudnia grupa dzieci i młodzieży z naszych sekcji uczestniczyła w najdłuższym wyjeździe w historii naszego klubu. Udaliśmy się do Gdańska na mecz Plus Ligi pomiędzy drużynami LOTOS Trefl Gdańsk- AZS Częstochowa.
 
Spotkanie rozgrywane było o godzinie 18.30 jednak my wyjechaliśmy już o godzinie 2:00 w nocy ponieważ mieliśmy zaplanowany cały dzień.
 
Po dojechaniu na miejsce obowiązkowo udaliśmy się na plażę, żeby zobaczyć Morze Bałtyckie w zimowej porze.
 
Następnie przyszliśmy na hale dzięki czemu mogliśmy obejrzeć poranne treningi obu drużyn.
 
Po treningach pojechaliśmy do centrum Gdańska gdzie zwiedziliśmy m.in. Bazylikę Mariacką, Most Chlebowy czyli Most Miłości, Zabytkowy Dźwig Portowy oraz byliśmy przy pomniku Jana Heweliusza.
 
Po zwiedzaniu przyszedł czas na obiad a po nim udaliśmy się ponownie do Ergo Areny żeby obejrzeć mecz.
 
Następnie po zakończeniu spotkania jako jedyna grupa zorganizowana mogliśmy sobie zrobić zdjęcie z całą drużyną oraz sztabem trenerskim Lotosu Trefl Gdańsk oraz niektórymi zawodnikami AZS-u Częstochowa.
 
Do domu wróciliśmy również w nocy tyle, że z 14 na 15 grudnia o godzinie 2.10. W ciągu 24-ech godzin pokonaliśmy ponad 900km autobusem oraz sporą odległość na piechote podczas zwiedzania. Dzieciaki były troszke zmęczone ale również niesamowicie szczęśliwe. Warto podkreślić, że cała grupa była bardzo zdyscyplinowana dzięki czemu przemieszczaliśmy się bardzo sprawnie i udało nam się osiągnąć wszystkie założone cele przed wycieczką.
 
Cała wycieczka była nagrodą za zwycięstwo w zeszłym sezonie w konkursie organizowanym przez klub AZS Częstochowa oraz Fundację Alchemia Sportu pt. "Kibic na 6-tke".
 
Koszty przejazdu pokryła Fundacja Alchemia Sportu.
Koszt biletów został pokryty przez klub AZS Częstochowa.
 
W imieniu Zarządu oraz naszych podopiecznych bardzo serdecznie dziękujemy za wspaniały dzień w Gdańsku. Możliwość zobaczenia przygotowań drużyn do spotkania oraz uczestniczenia w meczu.
 
Dziękujemy naszym dwóm przewodniczkom Małgorzacie Kiełczewskiej oraz Paulinie Tomaszewskiej za profesjonalne oprowadzenie nas po mieście Gdańsk.
 
Była to nasza pierwsza tak długa wyprawa ale mamy nadzieję, że nie ostatnia...

Komentarze
Brak komentarzy...
Autor:
E-mail:
Strona WWW (bez http://):
Komentarz:
Pola oznaczone gwiazdką muszą być wypełnione.