Podsumowanie sezonu 2017/2018 cz. 2/3- Młodziczka cz.1

WYDARZENIA » Sprawy bieżące

Kilkanaście dni temu oficjalnie zakończyliśmy sezon 2017/2018. Dziś podsumowujemy wszystko to co wydarzyło się w ciągu ostatnich dziesięciu miesięcy w naszej najstarszej grupie. Zawodniczki z tej sekcji rywalizują na co dzień w Śląskiej Lidze Młodziczek. Relacja okazała się tak obszerna, że musieliśmy ją podzielić na dwie części.

Sezon 2017/2018 był drugim z rzędu w którym występowaliśmy w Śląskiej Lidze Młodziczek. W poprzednim zajęliśmy 33 miejsce na 68 startujących drużyn.
W nadchodzących rozgrywkach z racji wieku nie mogły wziąć udziału Marta Kozioł oraz Daria Pełka (obie rocznik 2002). Liga została skrócona o jeden etap z pięciu do czterech, w każdym po cztery turnieje.
Zasady takie same jak rok wcześniej- dziewięcio zespołowe grupy. Cztery turnieje w każdym etapie. Zespoły w ten sposób grały systemem "każdy z każdym". Po rozegraniu całego etapu trzy najlepsze zespoły awansowały do wyższej grupy, trzy najsłabsze spadały do grupy niższej a drużyny z miejsc 4,5,6 pozostawały w danej grupie.

14. Krawczyk Oliwia (rocznik 2006)

PIERWSZY ETAP (geograficzny) służył do rozstawienia drużyn do poszczególnych grup w zależności od miejsca, które zajęły na koniec etapu.

9. UKS Gwiazda Tarnowskie Góry

Pierwszy turniej w tym etapie rozgrywaliśmy na własnej hali. Naszymi przeciwnikami były zespoły KS Czestochowianka oraz MKS Dwójka Zawiercie.
Zanotowaliśmy dwie porażki z bardzo silnymi rywalami. Dodatkowo na skutek kontuzji przed sezonem nie mogliśmy grać w optymalnym składzie.

Druga kolejka to turniej w Częstochowie na Hali Polonia. Naszymi przeciwnikami były zespoły SPS Politechnika Częstochowa oraz MTS As Myszków. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że zagramy tylko z gospodyniami ponieważ drużyna z Myszkowa wycofała się z rozgrywek.
W pierwszym secie odrobiliśmy znaczną strate do rywalek i wygrywamy końcówkę seta. Drugi set na styku jednak na finiszu wykazujemy więcej zimnej krwii i odnosimy pierwsze zwycięstwo z ekipą z Częstochowy w kategorii młodziczek.

Trzecia kolejka to turniej w Lublińcu. Naszymi przeciwnikami były zespoły STS Victoria Lubliniec oraz KSS Gumisie Pyskowice. Niesamowita walka z Pyskowicami gdzie przegrywaliśmy w tie breaku 0:6 a jednak odwróciliśmy losy spotkania zwyciężając 15:10 i całe spotkanie 2:0.
Drugi mecz z gospodyniami to istny horror i nasze zwycięstwo po niesamowitej walce i mądrej grze.

Czwarta i ostatnia kolejka w tym etapie to ponownie turniej na własnej hali. Gościliśmy zespoły UKS Gimnazjum Blachownia oraz UKS Gwiazda Tarnowskie Góry.
Bardzo słaby mecz z obu stron z Blachownią zakończony naszym zwycięstwem. Z Tarnowskimi Górami zostaliśmy zdemolowani w pierwszym secie (7:25). Druga partia zupełnie odmienna- walczymy jak równy z równym. Zabójcza końcówka w naszym wykonaniu i doprowadzamy do remisu. Tie break bez historii. Rywalki od początku odskakują nam na bezpiczeną przewagę, którą spokojnie dowożą do końca spotkania. Przegrywamy 1:2 będąc jedyną drużyną, która w tym etapie wygrała seta z Tarnowskimi Górami.

Tabela po I-szym etapie wyglądała następująco.

0 0 0:0 0:0
Zajmujemy bardzo wysokie 4 miejsce na koniec pierwszego etapu i w drugim rozpoczynamy rywaliacje w bardzo silnej grupie trzeciej.

9. Silesia Volley MSK Mysłowice

Przed rozpoczęciem drugiego etapu do naszego zespołu dołączyła nowa zawodniczka- Wiktoria Przewoźnik, która wcześniej reprezentowała barwy klubu KS Częstochowianka. Był to pierwszy transfer w historii naszego klubu.

Pierwsza kolejka to turniej w Siemianowicach Śląskich. Naszymi przeciwnikami były zespoły MUKS Michałkowice (gospodarz) oraz KS Siatkarz Beskid Skoczów.
Słaby turniej w naszym wykonaniu. Popełniamy mnóstwo prostych błędów. Drużyna gospodyń była całkowcie w naszym zasięgu jednak nie potrafiliśmy tego wykorzystać i przegrywamy 1:2. Drugie spotkanie z bardzo wysoką drużyną ze Skoczowa również przegrane. Najbardziej szkoda końcówki pierwszego seta gdzie popsuliśmy dwie zagrywki w bardzo ważnych momentach.

Druga kolejka to turniej w Rudzie Śląskiej. Naszymi przeciwnikami były zespoły KPKS Halemba (gospodarz) oraz VC Victoria MOSiR Cieszyn.
Drugi słaby turniej z rzędu w naszym wykonaniu. Przegrywamy na własne życzenie z gospodyniami 1:2 i wygrywamy 2:0 z Cieszynem jednak nasza gra w tym meczu również pozostawia wiele do życzenia. Porażka z Halembą jak się później okaże będzie nas bardzo drogo kosztowała...

Trzecia kolejka to turniej na własnej hali. Naszymi przeciwnikami były zespoły UKS Spartakus Zabrze oraz GS UKS Krzanowice. Zawody lepsze w naszym wykonaniu niż dwa poprzednie turnieje ale do perfekcji jeszcze sporo brakowało. Wygrywamy z Zabrzem i ponosimy porażke z Krzanowicami przez co nasze szanse na pozostanie w tej grupie stają się jeszcze mniejsze.

Czwarta kolejka to cieżki turniej w Mysłowicach. Naszymi przeciwnikami były zespoły Silesia Volley MSK Mysłowice oraz UKS Centrum przy POSiR Pszczyna.
W pierwszym spotkaniu z Pszczyną nasza gra w ogóle się nie kleiła. Na małej sali zostaliśy dosłownie rozbici zagrywką przeciwniczek. Przegrywamy 0:2 po bardzo słabym spotkaniu z naszej strony. Pomimo tej porażki wyniki na innych turniejach układały się tak, że ewentualne zwycięstwo z gospodyniami dałoby nam utrzymanie w tej grupie. Wygrywamy pierwszego seta po bardzo dobrej grze. Niestety w połowie drugiego seta całkowicie tracimy koncentracje i jest 1:1 w meczu. Tie break przegrywamy po trzech błędach z rzędu w samej końcówce.

Spadamy do grupy 4. Najgorszy jest fakt, że wszstkie zespoły w tym etapie były w naszym zasięgu i tak naprawde przegrywaliśmy spotkania po swoich prostych błędach. Do pozostania w grupie 3 zabrakło jednego zwycięstwa.

9. UKS Trójka Mikołów

Pierwsza kolejka to turniej, który rozgrywaliśmy na własnej hali. Naszymi przeciwnikami były zespoły STS Victoria Lubliniec oraz UKS Sokół '43 Katowice. Świetne zawody w anszym wykonaniu i dwa przekonywujące zwycięstwa dały nam pozycje lidera po pierwszej kolejce w naszej grupie.

Druga kolejka to turniej w Mikołowie. Naszymi przeciwnikami były zespoły UKS Trójka Mikołów (gospodarz) oraz MUKS Sari Żory. Przede wszystkim ze względu na równoległe rozgrywany turniej piłkarski na dużej hali nasze rozgrywki zostały "przesunięte" na bardzo mały i niski obiekt. Mecz z Żorami przegrywamy właśnie przez niski sufit do, którego nie mogliśmy się przyzwyczaić. Drugie spotkanie z gospodarzem miało bardzo dramatyczny przebieg. W tie breaku przegrywaliśmy 6:12 żeby doprowadzić do remisu po 12. W końcówce dwa ewidentne błędy sędziego i zamist wygrać 15:13 przegrywamy 15:17.

Trzecia kolejka to turniej w Czeladzi. Naszymi przeciwnikami były zespoły MCKS Czeladź (gospodarz) oraz UKS Spartakus Zabrze. Kolejna mała hala jednak troszkę wyższa niż w Mikołowie. Chcąc mieć szanse na walke o awans do wyższej grupy musieliśmy obydwa spotkania wygrać. Tak się stało. Łatwe zwycięstwo z Zabrzem oraz zwycięstwo po dobrej grze z gospodyniami sprawiło, że przed ostatnią kolejką zajmowaliśmy drugie miejsce w tabeli.

Czwarta kolejka to najwazniejsze rozgrywki w tym etapie. Turniej odbył się w Katowicach. Naszymi przeciwnikami były zespołu UKS Mikrus Katowice oraz GS UKS Krzanowice. Zawody na naszą prośbę i za zgodą pozostałych dwóch zespołów odbyły się nie typowo w piątek ponieważ tydzień wcześniej w pierwotnym terminie nasza drużyna była zdziesiątkowana za sprawą panującej grypy. Po "męczarniach" zwyciężamy z gospodyniami przegrywając w drugim secie 9:18 oraz 12:20 (ostatecznie wgrywamy 25:22). W drugim spotkaniu również nie prezentujemy się najlepiej ale wygrywamy 2:0 i pięczętujemy awans do grupy 3. Tym samym w ostatnim etapie będziemy grać o miejsca 18-27.

Tabela po III- cim etapie prezentowała się następująco.

9. MUKS Sari Żory

Po raz kolejny pierwszą kolejkę nowego etapu rozgrywaliśmy na własnej hali. Naszymi przeciwnikami były bardzo silne zespoły UKS MOSM Bytom oraz UKS Centrum przy POSiR Pszczyna. Znakomity turniej w naszym wykonaniu. Dwa zwyciestwa. Pierwsze z Bytomiem po niesamowitej walce w całym meczu oraz z Pszczyną po łatwym pierwszym secie oraz walce w drugim.

Druga kolejka to turniej w Katowicach. Naszymi przeciwnikami były zespoły UKS Źródełko Katowice (gospodarz) oraz MUKS Sari Żory. Niestety po pierwszym bardzo udanym turnieju w tym etapie tym razem pojechaliśmy bardzo okrojonym składem z dwoma zawodniczkami z piątej klasy szkoły podstawowej. Mimo ambitnej postawy wszystkich zawodniczek przegrywamy dwa spotkania prowadząc w pierwszym 20:8. Sytuacja ta sprawiła, że straciliśmy przewage, którą wypracowaliśmy sobie na pierwszym turnieju.

Trzecia kolejka to turniej w Jaworznie. Naszymi przeciwnikami były zespoły MCKiS Jaworzno (gospodarz) oraz GS UKS Krzanowice. Odnosimy dwa bardzo cenne zwycięstwa i cały czas jesteśmy w grze o wygranie grupy na zakończenie rozgrywek.

Czwarta (ostatnia) kolejka to turniej w Mysłowicach. Naszymi przeciwnikami były zespoły Silesia Volley MSK Mysłowice (gospodarz) oraz BKS Bielsko Biała. Zwycięstwo po walce z Bielskiem oraz porażka z gospodyniami spowodowały, że ostatecznie zajmujemy 4 miejsce w grupie 3. Przekładając to na całą klasyfikacje wywalczyliśmy 22 miejsce w Województwie Śląskim na 64 startujące zespoły.