Podsumowanie III Ligi Śląskiej Kobiet

WYDARZENIA » Sprawy bieżące

W tym sezonie nasza drużyna dziewcząt po raz pierwszy w historii klubu wystartowała w rozgrywkach seniorskiej ligi. III Liga Śląska Kobiet to nowy projekt Śląskiego Związku Piłki Siatkowej, w którym wzieliśmy udział.

Liga rozpoczęła się bardzo późno ponieważ 9.03.2019 i w zamyśle miała być przedłużeniem sezonu dla wszystkich drużyn, młodzeżowych, które odpadły z rywalizacji w swoich kategoriach. Do rozgrywek zapisało się 5 drużyn jednak z punktu widzenia naszego położenia geograficznego były to bardzo dalekie wyjazdy dlatego potrzebowaliśmy sponsora (ale o tym na końcu artykułu).
Wysokość siatki obowiązywała taka jak w seniorskiej siatkówce czyli 224 cm (w młodziczce wysokość siatki wynosi 215 cm). W młodziczce co weekend gra się turniej trzy zespołowy do dwóch wygranych setów natomiast w III Lidze Śląskiej Kobiet graliśmy jeden mecz do trzech wygranych setów.

Drużyny uczestniczące w pierwszej edycji III Ligi Śląskiej Kobiet:
1. UKS Gwiazda Tarnowskie Góry (zespół złożony z zawodniczek z kategorii kadetki + juniorki)
2. GLKS Wilkowice (zespół złożony z zawodniczek z kategorii seniorki)
3. UKS Tytan Ostrowy (zespół złożony z zawodniczek z kategorii 6 klasa Szkoły Podstawowej + młodziczki + jedna kadetka)
4. MUKS Sari Żory II (zespół złożony z zawodczniek z kategorii młodziczki + kadetki)
5. JKS SMS Jastrzębie II (zespół złożony z zawodniczek z kategorii młodziczki + kadetki)

Wyniki spotkań z udziałem naszej drużyny:

I kolejka 9.03.2019
UKS Gwiazda Tarnowskie Góry- UKS Tytan Ostrowy 3:0 (25:23, 25:13, 25:21)
Wynik tego nie pokazuje ale to był dobry mecz w wykonaniu naszej drużyny. Pomimo faktu, że rywaliki były starsze nawet o 4 lata nasza drużyna oprócz drugiego seta walczyła jak równy w równym. Wystarczy powiedzieć, że prowadziliśmy w końcówce pierwszej parti 23:21 jednak zabrakło nam "zimnej krwi" żeby ją rozstrzygnąć na swoją korzyść. Drugi set bardzo słaby w naszym wykonaniu co pokazuje wynik. Trzecia odsłona znów walka punkt za punkt i nasz przestój w połowie seta. W końcówce jeszcze zrywamy się do walki i niwelujemy część strat jednak to za mało i przegrywamy 21:25 a całe spotkanie 0:3.

II kolejka 17.03.2019
UKS Tytan Ostrowy- GLKS Wilkowice 2:3 (23:25, 17:25, 25:23, 25:11, 4:15)
Pierwszego seta tego meczu przegrywamy po bardzo prostych błędach własnych. Druga partia kompletnie nam nie wyszła. Trzecia odsłona podobna do pierwszej jednak tym razem wytrzymujemy stres i wygrywamy do 23. Czwarta partia to nasza absolutna dominacja i zwycięstwo do 11. Tie break od samego początku kompletnie nie udany w naszym wykonaniu. Przegrywamy z drużyną seniorską 2:3 i zdobywamy pierwszy historyczny punkt w tych rozgrywkach.

III kolejka 6.04.2019 (zaległy mecz z pierwszej kolejki)
MUKS Sari Żory II- UKS Tytan Ostrowy 1:3 (25:17, 17:25, 23:25, 20:25)
Bardzo ciężki ale również widowiskowy mecz. Graliśmy przeciwko zawodniczkom, które na codzień udzęszczają do klas sportowych a co za tym idzie mają nawet 16 godzin wf-u tygodniowo. Pierwszy set bardzo słaby w naszym wykonaniu. Szereg prostych błędów w przyjęciu oraz zagrywce spowodował, że przegraliśy 17:25. Druga odsłona zdecydowanie lepsza i to my zwyciężamy do 17. Trzecia partia najbardziej zacięta i w samej końcówce rozstrzygnięta na naszą korzyść 25:23. Czwarty set również bardzo wyrównany i nasza bezbłędna gra w końcówce dzięki czemu wygrywamy 25:20 a całe spotkanie 3:1 zapisując pierwsze zwycięstwo w seniorskiej lidze.

IV kolejka 13.04.2019
UKS Tytan Ostrowy- UKS Gwiazda Tarnowskie Góry 0:3 (16:25, 23:25, 23:25)
Bardzo słaby pierwszy set w wykonaniu naszej drużyny. Druga i trzecia partia to walka punkt za punkt i znów nasze błędy w samych końcówkach spowodowały przegrane do 23.

V kolejka 27.04.2019 (zaległy mecz z trzeciej kolejki)
JKS SMS Jastrzębie III- UKS Tytan Ostrowy 0:3 (21:25, 18:25, 16:25)
Mecz bez historii. Pewne zwycięstwo naszego zespołu w trzech setach. W tym spotkaniu szanse na gre w takim samym wymiarze czasu dostały wszystkie zawodniczki.

VI kolejka 11.05.2019
GLKS Wilkowice- UKS Tytan Ostrowy 3:1 (25:22, 25:23, 22:25, 25:12)
Dwa pierwsze sety można powiedzieć, że przegrywamy na własne życzenie popełniając mnóstwo prostych, niewymuszonych błędów. Trzecia odsłona znacznie lepsza, mniej błędów oraz lepsza gra zwłaszcza w elemencie obrony- wygrywamy do 22. Czwarty set kompletnie nieudany. Przegrywamy gładko 12:25 i całe spotkanie 1:3.

VII kolejka 12.05.2019
UKS Tytan Ostrowy- JKS SMS Jastrzębie III 3:0 (25:11, 25:21, 25:9)
Podobnie jak pierwsze spotkanie w Jastrzębiu tak i to przebiegało pod nasze dyktando. Po raz kolejny wszystkie zawodniczki dostały możliwość gry w takim samym wymiarze czasu.

VIII kolejka 16.05.2019
UKS Tytan Ostrowy- MUKS Sari Żory II 3:0 (25:0, 25:0, 25:0). WALKOWER
Drużyna z Żor nie stawiła się na ostatnim meczu rundy zasadniczej w związku z czym wygrywamy to spotkanie walkowerem 3:0.

Po rundzie zasadniczej tabela wyglądała następująco:
1. UKS Gwiazda Tarnowskie Góry
2. GLKS Wilkowice
3. UKS Tytan Ostrowy
4. MUKS Sari Żory II
5. JKS SMS Jastrzębie III

Pary półfinałowe. Rywalizacja toczyła się do dwóch wygranych spotkań.
1-4 UKS Gwiazda Tarnowskie Góry- MUKS Sari Żory II
2-3 GLKS Wilkowice- UKS Tytan Ostrowy

I-szy mecz półfinałowy 23.05.2019
GLKS Wilkowice- UKS Tytan Ostrowy 3:0 (25:17, 25:18, 25:11)
Najsłabszy mecz naszej drużyny w całej lidze. W każdym secie niezliczona ilość błędów własnych spowodowała, że gładko ulegliśmy zespołowi z Wilkowic 0:3 w żadnym secie nie przekraczając 20 punktów.

II-gi mecz półfinałowy 25.05.2019
UKS Tytan Ostrowy- GLKS Wilkowice 0:3 (14:25, 21:25, 18:25)
Kolejny słaby mecz w anszym wykonaniu. Co prawda zagraliśy lepiej niż w pierwszym spotkaniu półfinałowym jednak i tym razem było to zbyt mało na dobrze grające Wilkowice. Przegrywamy 0:3 i o trzecie miejsce zagramy z drużyną z Żor, która również dwukrotnie przegrała z Tarnowskimi Górami.

Mecz o III miejsce 6.06.2019. Jeden mecz.
UKS Tytan Ostrowy- MUKS Sari Żory II 3:0 (25:17, 25:11, 25:23)
Ostatni mecz sezonu to bardzo dobra postawa całego zespołu. Pierwszy set od początku do końca pod naszą kontrolą. W drugiej parti przy stanie 11:11 dzięki świetnej zagrywce zdobyliśmy 14 punktów z rzędu. Trzecia odsłona to absolutny rollercoaster. Początek to zacięta walka punkt za punkt. W połowie seta przydarza nam się duży przestój na skutek, którego tracimy punkty serią i przegrywamy 14:19. W tym momencie zespół zrywa się do walki i systematycznie zaczyna odrabiać straty. Po niewiarygodnym "pościgu" doprowadzamy do remisu przy wyniku 20:20. Samą końcówkę można spokojnie określić mianem horroru. Prowadzimy 21:20 by po chwili przegrywać 21:22. Trzy kolejne wygrane akcje dają nam piłkę meczową 24:22. Po własnym błędzie jest wynik 24:23. Ostatnia akcja meczu to długa wymiana z obu stron, którą kończymy skuteczną kiwką. Wygrywamy seta 25:23 a całe spotkanie 3:0 i "wyszarpujemy" trzecie miejsce w całych rozgrywkach.

Zapisując zespół do III Ligi Śląskiej Kobiet mieliśmy dwa cele. Pierwszy- przedłużyć sezon rozgrywkowy (kategoria młodziczki zakończyła się w tym roku bardzo wcześnie bo 23.03.2019). Drugi- zbieranie przez nasze zawodniczki cenngo doświadczenia, które ma zaprocentować w kolejnym sezonie. Wynik w postaci trzeciego miejsca przeszedl nasze najśmielsze oczekiwania. Przypomnijmy, że byliśmy najmłodszym zespołem, który pierwszy raz grał na wyższej siatce i przeciwko starszym zespołom.

Gratulacje DZIEWCZYNY!!!

Skład drużyny biorącej udział w rozgrywkach III Ligi Śląskiej Kobiet.
1. Król Wiktoria (k) 2004 r (młodziczka)
2. Kitrys Magdalena 2003 r (kadetka)
3. Owczarek Natalia 2004 r (młodziczka)
4. Przewoźnik Wiktoria 2005 (młodziczka)
5. Skrzypczyk Julia 2005 r (młodziczka)
6. Świąć Patrycja 2005 r (młodziczka)
7. Wolna Maja 2005 r (młodziczka)
8. Zielonka Oliwia 2005 r (młodziczka)
9. Ciesielska Martyna 2006 r (VI klasa Sz.P.)
10. Konieczna Ola 2006 r (VI klasa Sz.P.)
11. Krawczyk Oliwia 2006 r (VI klasa Sz.P.)
12. Kupka Oliwia 2006 r (VI klasa Sz.P)
13. Pikuła Otylia 2006 r (VI klasa Sz.P)

Serdecznie podziękowania kierujemy do firmy RK TRANSPORT, która ufundowała nam wszystkie przejazdy podczas rozgrywek III Ligi Śląslkiej Kobiet oraz Puchar i Medale dla całej drużyny!!!
Dzięki Waszej pomocy nasz klub dostał szansę rozwoju i rywalizacji w duchu fair play.
W imieniu zarządu, zawodniczek oraz rodziców jeszcze raz SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!!!!!