O klubie

UKS „Tytan” jest stowarzyszeniem, którego głównym celem jest propagowanie sportowego, aktywnego stylu życia i promowanie zdrowia, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Głównym rdzeniem działalności są zajęcia piłki siatkowej. Nasz klub ma charakter stowarzyszenia, co podkreśla jego niezarobkowy charakter a akcentuje naszą chęć do aktywizacji fizycznej społeczeństwa. Stowarzyszenie działa od 2012 roku i prężnie się rozwija, nasi wychowankowie czynnie biorą udział w lokalnych zawodach. Na dzień dzisiejszy nasz UKS skupia już trzy drużyny piłki siatkowej:

Grupa dziewcząt z gimnazjum i szkoły średniej. Drużyna ta brała udział w sezonie 2012/2013 w rozgrywkach Kobiecej Amatorskiej Ligi Siatkówki.

Drugą drużynę tworzą dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej z klas V- VI oraz I klasy Gimnazjum.

Od miesiąca utworzyliśmy trzecią, najmłodszą grupę dzieciaków z klas II-IV Szkoły Podstawowej. Uczęszcza na nią 20 osób

W nieco dalszej perspektywie chcielibyśmy utworzyć a właściwie odtworzyć drużynę seniorów w piłce siatkowej. Odtworzyć ponieważ jak pamiętamy kilka lat temu nasza miejscowość posiadała dwie drużyny seniorskie. Przypomnijmy również, że w 2006 roku nasza drużyna wywalczyła mistrzostwo w Powiatowej Amatorskiej Lidze Siatkówki. Niestety różne wydarzenia sprawiły iż wkrótce po zdobyciu tego trofeum drużyna „rozpadała się” i do dziś nie możemy skompletować składu.

Bardzo ważnym czynnikiem mającym wpływ na działalność jakiejkolwiek instytucji są pieniądze. Nie inaczej jest w naszym przypadku. Na dzień dzisiejszy finansowo wspierają nas: Urząd Gminy Miedźno, Wspólnota Gruntowa Wsi Ostrowy nad Okszą, Rada Sołecka Wsi Ostrowy nad Okszą oraz sponsor firma MARMAG- Marcin Skawiński. Fundusze uzyskane od wymienionych instytucji przeznaczyliśmy m.in. na zakup strojów sportowych dla dziewcząt biorących udział w Kobiecej Amatorskiej Lidze Siatkówki, zakupiliśmy również koszulki treningowe dla dzieci z młodszych grup, oraz opłacamy wszystkie przejazdy na zawody. Z racji tego iż klub działa od nie dawna część środków przeznaczamy na zakup sprzętu sportowego dzięki, któremu powiększamy naszą bazę sportową.  Wszystkim tym instytucjom oraz osobom zaangażowanym w działalność sekcji składamy serdeczne podziękowania i prosimy o dalsze wspieranie naszego UKS-u.
 

UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY

"TYTAN" OSTROWY NAD OKSZĄ

42-122 OSTROWY NAD OKSZĄ

UL. SZKOLNA 6

 

BANK SPÓŁDZIELCZY W POPOWIE ODDZIAŁ MIEDŹNO

42-120 MIEDŹNO

UL. SŁONECZNA 4

NR KONTA: 92 8259 1014 2002 2600 2424 0001